Wiadomości 2011

Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie
2011.02.13


20110213 naboestwo z modlitw o uzdrowienie 20140222 1177895856

Uzdrowienie?

Człowiek to jedność ducha, duszy i ciała (por. 1 Tes 5,23) i choruje nie tylko jego ciało, ale także inne „poziomy” jego człowieczeństwa. Gdy choruje ciało – czujemy ból –zwracamy się do specjalisty. Co robić, gdy choruje ciało lub dusza lub duch? Trzeba – nie pomijając ludzkich środków - zwrócić się do najlepszego lekarza ciał i dusz ludzkich jakim jest Jezus z prośbą o uzdrowienie.

Uzdrawianie było jedną z podstawowych posług Jezusa, uzdrowienie zawsze ma prowadzić do większego dobra duchowego i nie dotyczy tylko chorego ciała, ale wszystkich sfer życia człowieka; Jezusa nie interesuje tylko chory palec, ale cały chory człowiek.

 Modlitwa o uzdrowienie stała się także jedną z podstawowych posług Kościoła. Dzieje Apostolskie opisujące początki Kościoła pełne są świadectw, że głoszeniu Ewangelii towarzyszyły liczne znaki i cuda. Tak uczy Kościół do dnia dzisiejszego.

Często w naszym człowieczeństwie jesteśmy ranieni przez innych ludzi lub ranimy się sami. Te negatywne doświadczenia często spychamy w podświadomość i „zapominamy” o nich, ale one w nas trwają i mimo upływu czasu negatywnie oddziaływują na naszą teraźniejszość – nie pozwalają radować się pełnią życia dzieci Bożych, niszczą relacje z innymi ludźmi, powodują różne stresy, nerwice, fobie. Chcemy zaprosić Jezusa w te wszystkie bolesne momenty naszego życia, aby dotknął je swoją uzdrawiającą obecnością, aby przestały wpływać na nasze życie dziś.

Co to jest olej radości?

Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie często kończymy namaszczeniem poświęconym olejem nazywanym często „olejem radości”, gdyż radość naprawdę jest owocem namaszczenia. Ludzie wracają do swoich domów z radosnym sercem, z radością Ducha Świętego.

To namaszczenie nie jest sakramentem, ono jest sakramentale (– dlatego namaszczenie nim mogą przyjąć osoby, które nie mogą przyjmować sakramentów). Kościół wybiera pewne poświęcone przedmioty, aby służyły jako sakramentalia. Są to przedmioty materialne, konkretne, widzialne, pobłogosławione przez Kościół, by służyły pomocą w naszej wierze. Błogosławieństwo Boże i Boża obecność są nam przekazywane za pośrednictwem tych właśnie przedmiotów.

Dlaczego namaszczenie dopiero po Mszy św.?

Bo Msza św. jest najważniejsza! Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie prosiliśmy o uzdrowienie; ten Jezus przemawia do nas i przychodzi w Eucharystii z wszelkimi swoimi darami, także z uzdrowieniem. Przyjmując go otworzyliśmy Mu całe swoje życie, a teraz w znaku namaszczenia poświęconym olejem, prosimy o błogosławieństwo osobiste.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Do lekarza przychodzi ten, kto jest chory.

Dlatego pierwszym krokiem do uzdrowienia jest uznanie własnej choroby, czyli tego wszystkiego, co mi przeszkadza na mojej drodze do Boga, co ogranicza jedność z ludźmi i akceptację samego siebie. Chodzi tu nie tyle o grzech w sensie ścisłym (czyli świadome działanie przeciw Bogu czy bliźniemu) ile raczej o te wszystkie słabości, zranienia tkwiące w nas i te rzeczywistości, które są źródłem grzechów, ale powstały niezależnie od nas (np. wpływ środowiska, bolesne doświadczenia życiowe itp.), bądź są owocem wcześniejszych grzechów.

Przeszkodą w uznaniu tego co w/w jest często forma pychy, która każe nam radzić sobie samemu ze wszystkim (pierwsza pokusa szataoska: nie mów nikomu, musisz SAM sobie poradzid). Trzeba zdrowo pojętej pokory, aby uznad własną samoniewystarczalnośd i stanąd z tym przed Bogiem.

Uznanie Jezusa jako JEDYNEGO, który może mnie z własnych ograniczeo wyzwolid, pełne ufności i wiary zwrócenie się do Niego otwiera nas na dar uzdrowienia: "Idź, twoja wiara cię uzdrowiła".

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy brali udział w nabożeństwie połączonym z modlitwą o uzdrowienia. Dziękuję za świadectwa skuteczności tej modlitwy (zachęcam do dzielenia się nimi na naszej stronie w formie komentarzy). Wierzę, że w wielu z nas rozpoczął się proces uzdrowienia.

Nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie będą zawsze odprawiane w II niedzielę miesiąca. Bardzo proszę o modlitwę w tej intencji.


« 1 of 6 »

Niedziela
8:00 Msza św.
10:00 Msza św. Suma
15:30 Nabożeństwo
16:00 Msza św.

Poniedziałek
8:00 Msza św.

Wtorek
17:00 Msza św.

Środa
7:00 Msza św.

Czwartek
17:30 Adoracja
18:00 Msza św.

Piętek
17:00 Msza św. szkolna

Sobota
18:00 Msza św. niedzielna

2019 03 17 swanna 2019